Клуб села Великі Дедеркали

f03У важкі повоєнні роки , в районному центрі Дедеркали,якими на той час вони були,будують приміщення ,яке служить жителям села і до сьогоднішніх днів.Добротнісь побудови і використання якісних будівельних матеріалів стали очевидно запорукою ,що Дедекрали не спіткала доля інших сіл району,коли побудовані в 60-70-тих роках приміщення  стали аварійними.
    Статус села,як районного центру,вимагав і відповідної культурно- освітньої роботи.Розвинена художня самодіяльнісь села була знана далеко за межами Великих Дедеркал. У свій час тут працювали відомі у районі та області культпрацівники.Шергей М.П.Гелетюк Ю.П.Шмигель Г.Д. запалила вогник театрального мистецтва,який в Дедеркалах горить і дотепер традиції ветеранів підтримує аматор драматичної справи Гориневська Т.М.  під керівницивом якої постійно працює дитячий театральний гурток.Хореограф Забрамний А.І.довгий час зацікавив дедеркальців танцювальним мистецтвом.Духовий оркестр села під керівництвом Вітомського О.М. обслуговував чи не половину Шумщини.Хорова справа була добре налагоджена стараннями Ребрини В.М. В Дедеркалах ще памятають доброго музиканта і організатора Пилипчука М.Г.Нові часи принесли і нові запити. «Дротярі»-чи не найперший в районі ВІА,яким керував Крикончук В.С. Дедеркальщина гордиться ветеранами сцени Слободенюк Л.О.,Парій В.Т.,Макаровською Г.І.,Бойчуком Я.П.
f02 f01
У 1983 році в село приїхала молода пара культпрацівників Борошенко Я.М. та Борошенко В.В.Було проведено реконструкцію площі перед Будинком культури,підведено асфальтовану дорогу вд центальної вулиці,огорожа замінена на металеву.Ремонт і дизайн фасаду служить і дотепер. Сцена була обладнана софітами,одягом.Проведено заміну покриття підлоги танцювального залу.Кіноапаратній,яка побудована в той час правда не довго судилось служити мистецтву кіно. «Кінофікація»району наказала «довго жити».
  На той час в Будинку культури працювало 12 гуртків .Декілька них мали керівників які оплачувались за рахунок самоокупності.Танцювальна студія (кер.Ваврисюк Т.К.).Духовий оркестр (Мороз О.Ф.) Курси крою і шиття (Макух Л.М.).Для молоді було організовано першу в районі дискотеку відвідувачами якої були молоді люди не тільки В.Дедеркал а й жителі сіл району та сусідньої Хмельниччини. Будинок культури ставав переможцем у районних оглядах та конкурсах.
  На кінець 2014 року Будинку культури (директор Борошенко В.В.,художній керівник Борошенко Я.М.)працюють самодіяльний народний хор «Калина»,жіночий вокальний,дитячий фолькльорний ансамблі,хор хлопчиків,квартет естрадної пісні.Учасники гуртка художнього читання виступають у концертах з своїми літературоно-поетичними композиціями.Самодіяльний народни хор «Калина» добре відомий колектив в області та за її межами.Був учасником багатьох фестивалів та концертів.Крім колективів художньої самодіяльності свої обдарування дарують людям соліст БК Лобода Олександр,солістка Вікторія Андріюк,дует сестер Юлії та Наталії Борошенко. В планах Будинку культури відродження дорослого театрального колективу.
Керівник гуртків
Борошенко Ярослав Миколайович
f07
Художнього слова
Борошенко Валентина Володимирівна
f06
Розпорядок роботи Будинку культури:
середа,четвер, неділя – 14.00 год.  до 21.00 год.
перерва з   18.00 год.  до 19.00 год.
п’ятниця, субота  18.00 год.  до 24.00 год.