Клуб села Залісці

2Говорячи про культуру, можемо сміливо твердити, що культурно- просвітницька робота тісно пов’язана з освітою, де педагогічний колектив не байдужий до села, де він працює, – там спільна робота з культ¬освітніми працівниками має добрі наслідки у всіх сферах життя, бо наявність грамотних людей і їх активність у громадській роботі сприяє більш цивілізованому, розумінню суспільного життя, гарно впливає на культу¬ру побуту, санітарно-гігієнічну культуру, на спілкування між людьми.
В селі в 1919 році було створено товариство “Профспілка” яке займалося пропагандою української мови та культури, очолював Богуславський Микола Петрович.
Серед села на роздоріжжі стояв двохповерховий будинок. На першому поверсі стояли коні і ручні насоси для гасіння пожежі, а на другому поверсі кімната для відпочинку людей. Тут була література на польській та українській мовах, також була атласна за навіс на сцену і декорація. Все це використовували для вистав, які ставили для населення на відкритому майданчику біля цього приміщення.
В 1949 році в селі було створено хату-читальню, яку очолював Хом’юк Олексій Панасович.
В 1951 році хату-читальню було реорганізовано на сільську бібліотеку, яку очолив Демчук Володимир Федорович. Розом тут знаходився і сільський клуб, який очолив Барчук Степан Євдокимович.
Через декілька років клуб перейшов на другу вулицю села. В простій дядьківській хаті було створено клуб, завідувачем якого став мій батько, Горобець Зот Іванович. Характерною особливістю культурного розвитку Залісців є потяг до мистецтва та співу. Вони співали на весіллі, хрещенні дити¬ни, церковних святах, на богослужіннях, про¬водах в армію та ін.
У 70-ті роки в селі було побудовано будинок для колгоспного керівництва. Вцьому приміщенні розмістились поштове відділення зв’язку, сільська рада та колгоспна контора. Тут була відведена одна велика кімната для зали засідань, яка пізніше була перебудована під приміщення клубу. Завідувачем закладу культури став Довгалюк Володимир Тимофійович. Невдовзі утворився великий сільський хор, та був створений духовий оркестр, який користувався великою популярністю на сільських празниках, весіллях, проводах в армію та похоронах.
Проте культосвітня робота у 90-х роках поступово зане¬падала. Дев’яності роки XX століття пройшли під похилою площиною згортання і занепаду всієї культосвітньої роботи. Художня самодіяльність залишилась тільки в школі, а в основному концерти проводяться у шкільному приміщенні.
1Тоді в 2000-му році на посаду завідувач клубу с. Залісці було призначено Коцюк Оксану Зотівну, яка в 1990-му році закінчила Дубнівське культурно-освітнє училище ( клубний працівник, керівник самодіяльного хорового колективу ).
На даний час в клубі діє три клубних формування :
-жіночий вокальний;
-художнього читання;
-драматичний.
Гуртки працюють :
Жіночий вокальний – середа з 17:00 до 18:00
Художнього читання – четвер з 17:00 до 18:00
Драматичний – п’ятниця з 17:00 до 19:00
Сподіваємося, що в селі відродяться минулі традиції, відновиться виховна робота з людьми, яка так потрібна для налагодження культур¬ного відпочинку, а також встановлення щирих взаємин між жителями села.
с. Залісці
Підготувала:
Завідувач комунального закладу
Клуб с. Залісці
Коцюк О.З.